Бібліотека - це той храм, де завжди народжується і зберігається духовність.

Пам'ятаймо, що у давнину бібліотеку називали "дім життя", "притулок мудрості", "аптека для душі".

В.Сухомлинський

 

 Мисник Віра Григорівна 

Мисник Віра Григорівна, 
бібліотекар, спеціаліст
e-mail:   Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript
Тел.: 0666248170

        Графік роботи шкільної бібліотеки

Дні роботи  Початок  Закінчення 
 Понеділок 9.00  14.00
Вівторок  9.00  14.00 
Середа  9.00  14.00 
Четвер 9.00 14.00
П'ятниця Методичний день

 

 

 

Презентація бібліотеки

 prez

prez1   prez2

prez3   prez4

  

*** Цікаве з життя книг ***

Найтовстіша у світі книга - англійський словник, що містить 8600 сторінок.

 ***
Найбільшою книгою у світі є, видана у 1976 році у Денвері (штат Колорадо, США), «Суперкнига», розмір якої становить 274 на 307 сантиметрів, а вага - 252 кг 600 г, яка налічує 300 сторінок.
***
Однією з найменших книг є томик віршів Т. Г. Шевченка «Кобзар», який створив мікромайстер Микола Сядристий. Книга складається із 12 сторінок, кожна площею 0,6 квадратного міліметра. Перегортати сторінки можна тільки загостреним кінцем людської волосини. Книга зшита павутинкою, обкладинка зроблена з пелюстки безсмертника. На обкладинці - портрет поета та зображення хати, де він народився.
***
Найбільше видання у світі - це багатотомна збірка «Акти і публікації Британського парламенту 1800-1900 років». Усі томи збірки важать разом 31 тонну. Для того, щоб їх прочитати, потрібно понад 6 років.
***
Перлиною слов'янської поліграфії вважається книжка «Байки» І. Крилова, видана в Санкт-Петербурзі у 1856 році. Книга менша за поштову марку, тому читати її можна лише за допомогою лупи.
***
Однією з найбільших старовинних книг є гігантський атлас вагою 120 кг, який знаходиться в Державній бібліотеці в Німеччині. Виданий він у 1661 році і має розміри 170 на 110 см.
***
Стародавні люди писали на каменях, стінах печер за допомогою малюнків. Це було піктографічне письмо.
***
На стінах храму у Фівах вирізьблено найдавніший літопис. Стіни ці є своєрідними сторінками книги, найбільшої у світі за своїми розмірами - кам'яні аркуші її сягають до сорока метрів у ширину.
***
У давнину існували глиняні книги. У таких книгах писали загостреними паличками. Глину сушили, випалювали на вогні. Такі книги буди важкі та незручні у користуванні.
***
У Стародавньому Єгипті книги писали на папірусі. Папірус - болотяна рослина зі стеблом висотою 4-5 метрів. Стебла папірусу розрізали на тонкі смужки, розкладали їх так, щоб край однієї смужки заходив за край іншої. Краї склеювали. Наступний шар тонких смужок накладали перпендикулярно до першого. Накладені смужки пресували, просушували. Написану на папірусі книжку згортали в сувій (найдовший сувій - понад 40 метрів).
***
До XIV століття книги писали на пергаменті (за назвою м. Пергам, де його вперше виготовили). Пергамент виробляли зі шкіри молодих телят, ягнят, кіз.
***
Писали на пергаменті чорнилом та різнокольоровими фарбами. Чорнило робили із сажі, фарби з відвару кори вільхи та дуба. Заголовки, ініціали, великі букви виводили червоною фарбою. Використовували також охру - світло-жовту фарбу, лазур, золото, срібло.
***
Усі рукописні книги переплітали. Палітурку  виготовляли  з  дерев'яних  дощок, обтягнутих шкірою, парчею, оксамитом або атласом. Потому прикріплювали металеві бляхи, аби книжки довше зберігалися. Зверху одягали срібні або золоті обкладки. Верхню кришку прикрашали дорогоцінним камінням, перлами.
***
Першим почав відливати металеві букви (з них складали слова, зі слів - рядки, з рядків - сторінки) німець Йоганн Гуттенберг, який жив у місті Майнці в середині XV століття.
***
Нещодавно стало відомо, що китаєць Бі Шен ще в XI столітті друкував книги з форм, складених з окремих ієрогліфів.
***
Перша друкована книга «Львівський апостол» в Україні з'явилася у 1574 році. її надрукував Іван Федоров, який випередив іноземних майстрів, так як винайшов спосіб друкування тексту двома фарбами одразу.
***
Слов'янська писемність виникла у IX столітті. Було створено дві азбуки: «глаголицю» («глагол» - писати) та «кирилицю» (на честь їі автора Кирила).
***
Перша бібліотека виникла майже 8000 років тому. Мешканці Давньої Месопотамії писали на глиняних дощечках за допомогою тонкої палички, яка називалася «клин», а спосіб письма називався «клинопис». Дощечки випалювались, а найцінніші з них вміщувались у спеціальні конверти з глини, щоб не псувалися. Археологи знайшли тисячі таких дощечок, які зберігалися в палацах і були розсортовані в залежності від їх тематики.
***
Бібліотеки Давнього Єгипту знаходилися у храмах. їх охороняли священики. Єгиптяни писали на папірусі, який потім згортали в сувій і зберігали у скринях або на полицях.
***
Найзнаменитіша бібліотека була в Олександрії. Вона виникла приблизно у трьохсотому році до нашої ери. Там зберігалися понад 700000 сувоїв папірусу. Усі сувої були класифіковані за 120 темами і описані в каталогах.
***
Давні римляни першими здогадалися будувати публічні бібліотеки. Юлій Цезар створив систему публічних бібліотек. Після його смерті вони почали користуватися особливою популярністю. Багаті мешканці Риму спеціально засновували бібліотеки для незаможних, а також збирали величезні колекції книг для себе.
***
Каких только причуд не бывает на свете. Некая пожилая англичанка едва ли не с детства занималась тем, что приобретала кукольные домики. И вот как-то разбирая свою необычную коллекцию, она среди кукольной мебели нашла подлинную редкость —миниатюрную, размером 4x3 сантиметра, книжечку. Эта была рукописная Библия, датированная 1614 годом. Для собирателей подобного рода книжных раритетов это совершенно уникальная находка. Специалистам известны еще две такие же маленькие рукописные Библии, но они плохо сохранились. Найденная же в кукольном домике – не имеет никаких изъянов. Хозяйка находки может продать свою Библию на аукционе не менее чем за 30 тысяч долларов. Но, как известно, все коллекционеры – из породы чудаков, вот и счастливица – не исключение: она совершенно не готова расстаться с чудесной находкой.

 

http://www.nbuv.gov.ua – Сторінка Національної бібліотеки України ім. В.І.Вернадського.

http://profy.nplu.org/ – Сайт «Бібліотечному фахівцю» висвітлює актуальні питання бібліотечної справи, в розділі «Запитання-відповіді» можна поставити фахові питання, розділ «Консультації» надає роз’яснення з різних аспектів бібліотечної діяльності – кваліфікаційні розряди, краєзнавча робота, облік, бібліотечні норми та інші. 

www.library.ru/ – Інформаційно-довідковий портал. Матеріали розділу «Библиотекам» дозволяє ознайомитися з теоретичними розробками, матеріалами і документами, присвяченими різноманітним аспектам діяльності бібліотек. 

http://www.librportal.org.ua – Бібліотечний інформаційно-освітній портал. Професійно-комунікаційний інтернет-ресурс для бібліотекарів, бібліотекознавців та інших зацікавлених користувачів України і україномовного зарубіжжя. Портал дозволяє: централізовано отримати інформацію про сайти бібліотек України і україномовних бібліотек зарубіжжя і зв'язатися з ними, прочитати україномовні електронні книги в Інтернет-бібліотеках, здійснювати обмін фаховим творчим доробком та досвідом роботи, акумулювати прогресивну бібліотечну думку для створення нової концепції діяльності бібліотек, здійснювати позапрофесійне спілкування працівників бібліотек. 

http://www.bibliomist.org – Веб-сайт Програми «Бібліоміст», яка працює над розширенням вільного доступу до інформації громадян України шляхом обладнання публічних бібліотек комп’ютерами та доступом до Інтернету, служить джерелом ресурсів та ідей для бібліотекарів та користувачів бібліотек України. 

http://www.4uth.gov.ua – Державна бібліотека України для юнацтва. Інформація про бібліотеку, новини, ресурси, віртуальна довідка, форум, архів та ін. 

http://bibliote4nyj-gopak.blogspot.com/ – Бібліотечний гопак. 

http://bibliote4nyj-autoban.blogspot.com/ – Бібліотечний автобан. 

 http://panbibliotekar.blogspot.com/ – Пан Бібліотекар. Блоґ про бібліотечну справу та інформаційні технології. Кращі ідеї для бібліотеки та бібліотекаря. 
  

http://kmalibrary.blogspot.com/ – Могилянська бібліотекарка. Цікавинки зі світу бібліотек та бібліотечних технологій, ресурсів, сервісів, ідей від Тетяни Ярошенко. 
  

http://libinnovate.wordpress.com/ – Творчість та інновації в українських бібліотеках./Files/images/шк_бблткр_журнал.jpgIнформаційно-просвітницький блог для бібліотекарів.
Шкільний бібліотекар: щомісячний журнал.Це професійне видання для шкільних бібліотекарів, спрямоване на допомогу в підвищенні їх компетентності та мобільності. Журнал висвітлює практичні питання функціонування шкільних бібліотек, теоретичні та методичні аспекти діяльності, залучаючи до аналізу провідних бібліотечних фахівців. Видання пропонує інноваційні ідеї та готові розв’язання проблем сучасної шкільної бібліотеки, слушні пропозиції та практичну апробацію теоретичних розвідок.
  

http://journal.osnova.com.ua/magazines/44 - (повнотекстові матеріали тільки для передплатників журналу).
 

www.library.edu-ua.net - Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В.О.Сухомлинського.

 http://www.4uth.gov.ua/ – веб-сайт Державної бібліотеки України для юнацтва (Київ).
  

http://www.chl.kiev.ua/ – веб-сайт Національної бібліотеки України для дітей.

http://www.nbuv.gov.ua/ – веб-сайт Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського (Київ).

http://www.bukvoid.com.ua/ - веб-сайт „Буквоїд”. 
  

http://www.nplu.org/ – веб-сайт Національної парламентської бібліотеки України (Київ).

http://www.ukrbook.net/ – веб-сайт Книжкової палати України імені Івана Федорова (Київ).

 http://library.zntu.edu.ua/res-libr-el.html – веб-сайт „Бібліотеки в мережі Internet”.
  

http://lyapota.boom.ru/lib.htm – колекція посилань на кращі електронні бібліотеки.
  

http://book.uraic.ru/ssylki/biblioteki – Інформаційно-довідковий портал „Library.ru”.
  

http://www.loc.gov/ – веб-сайт Бібліотеки Конгресу США.

www.bnf.fr/ – Bibliothèque Nationale или BNF) — веб-сайт Національної бібліотеки Франції.
 

 

www.bl.uk/ – веб-сайт Британської бібліотеки.

 

http://www.nbuv.gov.ua – Сторінка Національної бібліотеки України ім. В.І.Вернадського.

http://profy.nplu.org/ – Сайт «Бібліотечному фахівцю» висвітлює актуальні питання бібліотечної справи, в розділі «Запитання-відповіді» можна поставити фахові питання, розділ «Консультації» надає роз’яснення з різних аспектів бібліотечної діяльності – кваліфікаційні розряди, краєзнавча робота, облік, бібліотечні норми та інші. 

www.library.ru/ – Інформаційно-довідковий портал. Матеріали розділу «Библиотекам» дозволяє ознайомитися з теоретичними розробками, матеріалами і документами, присвяченими різноманітним аспектам діяльності бібліотек. 

http://www.librportal.org.ua – Бібліотечний інформаційно-освітній портал. Професійно-комунікаційний інтернет-ресурс для бібліотекарів, бібліотекознавців та інших зацікавлених користувачів України і україномовного зарубіжжя. Портал дозволяє: централізовано отримати інформацію про сайти бібліотек України і україномовних бібліотек зарубіжжя і зв'язатися з ними, прочитати україномовні електронні книги в Інтернет-бібліотеках, здійснювати обмін фаховим творчим доробком та досвідом роботи, акумулювати прогресивну бібліотечну думку для створення нової концепції діяльності бібліотек, здійснювати позапрофесійне спілкування працівників бібліотек. 

http://www.bibliomist.org – Веб-сайт Програми «Бібліоміст», яка працює над розширенням вільного доступу до інформації громадян України шляхом обладнання публічних бібліотек комп’ютерами та доступом до Інтернету, служить джерелом ресурсів та ідей для бібліотекарів та користувачів бібліотек України. 

http://www.4uth.gov.ua – Державна бібліотека України для юнацтва. Інформація про бібліотеку, новини, ресурси, віртуальна довідка, форум, архів та ін. 

http://bibliote4nyj-gopak.blogspot.com/ – Бібліотечний гопак. 

http://bibliote4nyj-autoban.blogspot.com/ – Бібліотечний автобан. 

 http://panbibliotekar.blogspot.com/ – Пан Бібліотекар. Блоґ про бібліотечну справу та інформаційні технології. Кращі ідеї для бібліотеки та бібліотекаря. 
  

http://kmalibrary.blogspot.com/ – Могилянська бібліотекарка. Цікавинки зі світу бібліотек та бібліотечних технологій, ресурсів, сервісів, ідей від Тетяни Ярошенко. 
  

http://libinnovate.wordpress.com/ – Творчість та інновації в українських бібліотеках./Files/images/шк_бблткр_журнал.jpgIнформаційно-просвітницький блог для бібліотекарів.
Шкільний бібліотекар: щомісячний журнал.Це професійне видання для шкільних бібліотекарів, спрямоване на допомогу в підвищенні їх компетентності та мобільності. Журнал висвітлює практичні питання функціонування шкільних бібліотек, теоретичні та методичні аспекти діяльності, залучаючи до аналізу провідних бібліотечних фахівців. Видання пропонує інноваційні ідеї та готові розв’язання проблем сучасної шкільної бібліотеки, слушні пропозиції та практичну апробацію теоретичних розвідок.
  

http://journal.osnova.com.ua/magazines/44 - (повнотекстові матеріали тільки для передплатників журналу).
 

www.library.edu-ua.net - Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В.О.Сухомлинського.

 http://www.4uth.gov.ua/ – веб-сайт Державної бібліотеки України для юнацтва (Київ).
  

http://www.chl.kiev.ua/ – веб-сайт Національної бібліотеки України для дітей.

http://www.nbuv.gov.ua/ – веб-сайт Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського (Київ).

http://www.bukvoid.com.ua/ - веб-сайт „Буквоїд”. 
  

http://www.nplu.org/ – веб-сайт Національної парламентської бібліотеки України (Київ).

http://www.ukrbook.net/ – веб-сайт Книжкової палати України імені Івана Федорова (Київ).

 http://library.zntu.edu.ua/res-libr-el.html – веб-сайт „Бібліотеки в мережі Internet”.
  

http://lyapota.boom.ru/lib.htm – колекція посилань на кращі електронні бібліотеки.
  

http://book.uraic.ru/ssylki/biblioteki – Інформаційно-довідковий портал „Library.ru”.
  

http://www.loc.gov/ – веб-сайт Бібліотеки Конгресу США.

www.bnf.fr/ – Bibliothèque Nationale или BNF) — веб-сайт Національної бібліотеки Франції.
 

www.bl.uk/ – веб-сайт Британської бібліотеки.

 
Поділись новиною з друзями в соціальних мережах: