11111111111116 лютого 2018 року в світі відзначається День безпечного Інтернету під гаслом «Створюй, спілкуйся та поважай: кращий Інтернет починається з тобою». Мета  -  залучити до дій кожного, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх, зокрема, наймолодших користувачів. Більше того, це запрошення для всіх до поважливого онлайнового спілкування задля забезпечення кращого цифрового досвіду.

Учні нашої школи разом із учителем інформатики Десятник Т.В. взяли активну участь у проведенні Дня безпечного Інтернету.

Молодші школярі з’ясовували корисність і шкідливість Інтернету, створюючи колажі; учні середніх класів переглядали фільм «Безпечний Інтернет для учнів» та взяли участь у веб-квесті, старшокласники пройшли тестування щодо виявлення рівня безпечної поведінки підлітків в Інтернеті.

Вкотре хочеться нагадати правила Інтернет-безпеки і Інтернет-етики для дітей і підлітків:

  Ніколи не давайте приватної інформації про себе (прізвище, номер телефону, адресу, номер школи) без дозволу батьків.

  Якщо хтось говорить вам, надсилає вам, або ви самі віднайшли у мережі щось, що бентежить вас, не намагайтеся розібратися в цьому самостійно. Зверніться до батьків або вчителів - вони знають, що треба робити.

  Зустрічі у реальному житті із знайомими по Інтернет-спілкуванню не є дуже гарною ідеєю, оскільки люди можуть бути дуже різними у електронному спілкуванні і при реальній зустрічі. Якщо ж ви все ж хочете зустрітися з ними, повідомте про це батьків, і нехай вони підуть на першу зустріч разом з вами.

  Не відкривайте листи електронної пошти, файли або Web-сторінки, отримані від людей, яких ви реально не знаєте або не довіряєте.

  Нікому не давайте свій пароль, за виключенням дорослих вашої родини.

  Завжди дотримуйтесь сімейних правил Інтернет-безпеки: вони розроблені для того, щоб ви почували себе комфортно і безпечно у мережі.

  Ніколи не робіть того, що може коштувати грошей вашій родині, окрім випадків, коли поруч з вами батьки.

  Завжди будьте ввічливими у електронному листуванні, і ваші кореспонденти будуть ввічливими з вами.

  У електронних листах не застосовуйте текст, набраний у ВЕРХНЬОМУ РЕГІСТРІ - це сприймається у мережі як крик, і може прикро вразити вашого співрозмовника.

  Не надсилайте у листі інформації великого обсягу (картинки, фотографії тощо) без попередньої домовленості з вашим співрозмовником.

  Не розсилайте листи з будь-якою інформацією незнайомим людям без їхнього прохання - це сприймається як "спам", і звичайно засмучує користувачів мережі.

  Завжди поводьтеся у мережі так, як би ви хотіли, щоб поводилися з вами!

Т.В.Десятник, учитель інформатики 

 film kolag kolag1 kvest1 kvest test 

 
Поділись новиною з друзями в соціальних мережах: